Mijn debuut in Oud-Ammers
16 januari 2012 9:45
Even tegen twaalven rij ik het sportpark op en zie mijn broer lopen samen met Kees. Even in de kantine iedereen gelukking nieuwjaar wensen en de balans opmaken van het elftal. Gelukkig herken ik iedereen of ik heb met ze gevoetbald of ik heb de meeste kampioen zien worden bij GDC uit.
Onder het eten meld de Coach dat er een ledenvergadering is en laat weten dat
er in de opstelling een verrassing zit. Na het eten ga ik samen met mijn broer omkleden.
Zou het geel-zwart me nog staan? Na het omkleden kijk ik tevreden in de spiegel (geel zwart gaat nooit uit het hart). Even een balletje trappen met de jongens en de wedstrijd gaat beginnen. Ik neem plaats op de bank naast mij zitten Braanker, Bert, Ping, Gerrit, Sjaak, Dennis en Ron.
De technisch staf roept nog het 1 en het ander het veld in en komen tot de conclusie dat het eerste kwartier aardig gevoetbald wordt. Jan Boele schudt met soepele heupen wat jonkies af, Ed poort op zijn gemak de linksback of dat die er niet staat.
Langzaam begint dan toch wat vermoeidheid toe te slaan en scoort het 1e elftal in 5 min tijd 2x. Dan word ik gesommeerd om warm te gaan lopen en om niet veel later het veld te betreden. Ouderwets als linksbuiten begin ik aan mijn 1e wedstrijd in Oud. Tijd om te wennen heb ik niet want ik wordt gelijk door Ruud de diepte ingestuurd, maar
zelfs met wind mee kwam ik niet aan de bal. Niet veel later klinkt het rustsignaal.
De tweede helft mag ik beginnen als midden mid. Samen met Kees moet ik er voor zorgen dat de score niet te hoog word, maar we kunnen het toch niet echt voorkomen dat score oploopt tot 7-0. Maar dan...Oud ammers zet een aanval op waar de supporters van op de banken gingen staan de bal over diverse schijven rolt en uit
eindelijk naar Bert gespeeld word en die op slinkse wijze de bal tussen zijn benen door liet lopen en zijn jongere broertje de bal kon afwerken in het doel. 7-1!! Zijn1e doelpunt voor oud ammers 1. Dit werd gevierd door heel het elftal en een groepsknuffel in de middencirkel tussen de coach en de 2 broers. Na het eindsignaal werd Bas de Vos vriendelijk verzocht om de spelers van vocht te voorzien.
Al met al heb ik een fantastische dag gehad en erg blij bent met de uitnodiging die ik kreeg van de coach. Ik wil dit voor geen goud meer missen en kijk nu al uit naar 9 juni.
Gr Marc vd Horst